Zatvori
3

Healthcare assistant- Private Hospital UK (m/ž)

Opis radnog mjesta

  • Mjesto:
    • Ujedinjeno Kraljevstvo / Kent UK
  • Početak rada:
    • 01.11.2018.
  • Vrsta zaposlenja:
    • Stalni radni odnos
    • Rad na određeno vrijeme
  • Radno vrijeme:
    • Puno radno vrijeme
  • O poslodavcu:
    • Pearson Anderson Kent Limited je vodeca kompanija za zaposljavanje zdravstvenih radnika i njegovatelja na podrucju Kenta, UK. Nas posao nije samo da nalazimo talent, vec da vam pruzimo svu potrebnu pomoc i podrsku prilikom organizacije putovanja, sigurno smjestimo u Kentu, UK te vam dajemo podrsku i trening kroz citav proces vase registracije za posao za koji ste se prijavili.
      Pearson Anderson Kent Limited is a leading healthcare recruitment company for Healthcare professionals in Kent, UK. We work with some of the largest healthcare groups in the country so you have the guarantee of ongoing work placement in different environments. We support our staff to assist them with travel arrangements, training and accommodation (if needed), so we provide an all round service to get you set up to start work asap in the UK.
  • Opis radnog mjesta:
    • Are you an experienced carer with a minimum of 3 months experience looking to get some experience of working in a Private Hospital. We require healthcare assistants to work full time (4 long days (50 hours) per week at a minimum) at the hospital in Kent. The Hospital provides wide-ranging treatment and rehabilitation to patients with neurological injury and conditions, ranging from spinal cord injury, brain tumours, MS and Parkinson's to name a few. The Hospitals aim is to help their patients at all stages of their treatment journey, providing neuro rehabilitation programmes tailored to their individual needs and aimed at developing and maximising functional independence. Benefits include: • You have the guarantee of fixed shifts per month. • Weekly pay • 28 days paid holiday (paid pro rata) • Contributory pension scheme when eligible • Referral bonus. • Full induction provided by hospital • Fast track of application to have you working asap
  • Broj izvršitelja:
    • Zapošljavamo više od 10 izvršitelja.

Profil zaposlenika

  • Potrebna stručna sprema:
    • NKV - nekvalificirani
  • Potrebne godine iskustva:
    • Manje od jedne godine
  • Znanje jezika:
    • engleski Dobro
  • Rad na računalu:
    • Osnovno
  • Potrebna znanja i vještine:
    Posao obuhvaca pomoc rezidentima prilikom osobne njege i higijene, promociju neovisnosti kao i njihovu (re)socijalizaciju nakon teskih mozdanih udara, prometnih nesreca i sl. Naglasak je na individualnom pristupu svakom pacijentu. Criminal Check Record DBS je obavezan kao i osposobljavanje (trening) za posao koji cete raditi. Duties will include supporting residents with personal care, promoting independence, socializing, meeting the individual needs of patients Enhanced DBS required and full reference checks with mandatory healthcare training are a prerequisite for the role and that is something we helping you with.

Pogodnosti koje nudimo

  • Plaća:
    • 17.000 - 20.000 kn
  • Dodatne pogodnosti:
    Skype intervjui su dostupni pa ako tražite posao u bolnici, kontaktirajte nas sada. Nazovite na broj 01732 753144 (ako nas kontaktirate sa podrucja Ujedinjenog Kraljevstva) te na +447518067701 ako zovete na Whatsupp ili Viber, a dostupni smo i na Skype: pakent01. Posaljite svoj CV na e-mail adresu kent@pearsonanderson.co.uk Razgovarat cemo o mogucnostima u Ujedinjenom Kraljevstvu te odgovoriti na sva vasa pitanja. Recruiting now therefore IMMEDIATE interviews available, so if you are looking for working in a hospital environment contact us today. Please call on +44(0)1732 753144 (If you call from UK or Ireland) or on +447518067701 if you call from Croatia- you can Whatsupp or Viber. You can also reach us on Skype: pakent01 or email us kent@pearsonanderson.co.uk sending your CV. We can discuss the opportunity with you and progress things for you.

Podaci o natječaju

  • Zaboravili ste lozinku?